Ułatwienia dostępu

Dwudniowa wycieczka do Wrocławia

          Dnia 3 czerwca 2024 klasy: 1TEL, 1TSŻ, 2 TPS pod opieką wychowawców pani Danuty Holik -Ciwińskiej, pani Jolanty Fydy , pani Beaty Gryzło i pani Wiktorii Mól udały się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Po wielogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce i zwiedzanie rozpoczęliśmy od Panoramy Racławickiej, olejnego malowidła J. Styki i W. Kossaka, przedstawiającego zwycięską dla Polaków bitwę powstania kościuszkowskiego. Imponujące rozmiary dzieła, dbałość o szczegóły zrobiły na nas niesamowite wrażenie.
Kolejnym puntem naszego programu było ZOO i Afrykarium. W tropikalnym klimacie w Afrykarium mogliśmy poznać mieszkańców środowisk wodnych z różnych części Afryki. Później wyruszyliśmy z przewodnikiem na podbój miasta. Zobaczyliśmy Halę Stulecia – perłę wrocławskiego modernizmu, wpisaną na listę UNESCO, Ostrów Tumski, Ostrów Piaskowy. Spacerowaliśmy po Parku Szczytnickim i moście zakochanych.

Kalendarz ekologiczny - czerwiec

Czerwcowy kalendarz ekologiczny:

  • 1-7 czerwca – Dni Lasu i Zadrzewień
    Ich tradycja narodziła się na początku XX wieku. Wtedy inicjowano pierwsze akcje sadzenia drzew przy drogach. W 1959 roku w Zarządzie Głównym Ligi Ochrony Przyrody powstał Komitet Dni Lasu, a potem Komisja Dni Lasu i Zadrzewień.

Młodzi Ekonomiści na Cyrli

          W dniu 29 maja odbył się rajd “Młodych Ekonomistów” zrzeszonych w szkołach patronackich i współpracujących ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce w ramach Klubu Nauczycieli Rachunkowości. W wydarzeniu uczestniczyło 112 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego w Nowym Sączu, , Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks.prof. Józefa Tischnera w Limanowej, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II Krynica Zdrój. Wspólnie z młodzieżą w wędrówce na Cyrlę brało udział 10 opiekunów, w tym członkowie KNR: Justyna Serafin, Joanna Hajduga, Monika Potoczek, Monika Wolak, Iwona Wójcik, Jakub Tarsa.

Kalendarz ekologiczny - maj

Kalendarz ekologiczny na maj:

  • Corocznie od 2006 r. w maju obchodzimy Światowy Dzień Ptaków Wędrownych.
    Celem święta jest promowanie ochrony wędrujących ptaków na całym świecie, szczególnie tych zagrożonych wyginięciem. Migracje to dla ptaków ogromne wyzwanie – wyruszając w drogę ryzykują życie, nie wszystkim udaje się dotrzeć do celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.