Ułatwienia dostępu

Uczniowie stoją z transparentem.

PIKNIK PROFILAKTYCZNY

Udział naszych uczniów w Pikniku Profilaktycznym i spotkaniu z Michałem Koterskim

           We wtorek 23 września 2025 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pikniku Profilaktycznym poświęconym tematyce uzależnień. Wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi młodzieży na zagrożenia, jakie niosą ze sobą nałogi, a także pokazanie, że można spędzać czas w sposób aktywny, zdrowy i radosny.

Podczas pikniku wystąpiła nasza uczennica Zofia Rola z klasy 4TŻ z piosenką Edyty Geppert „Zamiast”, której treść głęboko zapadła zebranym w pamięci.

Szczególnym punktem programu było spotkanie z aktorem Michałem Koterskim, znanym z filmów i seriali, a prywatnie osobą, która otwarcie mówi o swoich doświadczeniach związanych z uzależnieniami. Pan Michał podzielił się z młodzieżą swoją historią – opowiedział o trudnościach, jakie napotkał, o walce z nałogiem i drodze do wyjścia z kryzysu. Jego szczerość, autentyczność i chęć przestrzegania innych przed podobnymi błędami zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.

Spotkanie stało się nie tylko ważną lekcją profilaktyki, ale także inspiracją do refleksji nad własnymi wyborami i życiowymi celami. Uczniowie mieli również okazję do zadawania pytań oraz rozmowy z gościem, co dodatkowo wzmocniło przekaz.

Wydarzenie było cennym doświadczeniem, które pokazało, że profilaktyka może być ciekawa, angażująca i wartościowa. Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa, a Michałowi Koterskiemu za szczere i poruszające spotkanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adres

ul. Armii Krajowej 19

33-330 Grybów

Napisz lub zadzwoń

Formularz kontaktowy