marzec 2019
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Gościmy

Odwiedza nas 94 gości oraz 1 użytkownik.

KONKURS POETYCKI

 

„NIE BÓJ SIĘ, WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ ”

      Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Grybowie mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest przybliżenie młodzieży środowiska lokalnego wzorców moralnych wykreowanych poprzez postawę, twórczość i filozofię Jana Pawła II – „Kapłana zrodzonego na prochach aktora”. Karol Wojtyła już w młodzieńczych latach wykazał się talentem recytatorskim, zajmując drugie miejsce deklamacją „Prometidiona” Cypriana Kamila Norwida. Na organizowanym przez kolegów z filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego wieczorku poetyckim recytował własne wiersze, wyrażając chęć zostania aktorem. Dykcję i rytmiczność doskonalił na zajęciach Teatru Żywego Słowa. Odznaczał się nadzwyczajną pamięcią i talentem, czego dowód dał
w kreacjach ról z „Balladyny”, „Ślubów panieńskich”, „Króla Ducha” i „Samuela Zborowskiego”. Testamentalny przekaz kierowany do młodzieży – „Soli tej ziemi” zamierzamy realizować podejmując się przedsięwzięcia, jakim jest zorganizowanie KONKURSU RECYTATORSKIEGO TWÓRCZOŚCI  WŁASNEJ, mającej ścisły związek z osobą Jana Pawła II.

 

KONKURS POETYCKI

SERCEM  KREOWANY  PAPIESKI  WIZERUNEK

       Celem tej części przeglądu jest poetycki kult oddany autorytetowi wszechczasów, jakim był Jan Paweł II. Uczestnicy winni napisać dwa utwory dotyczące życia, dzieła, kultu bądź twórczości Wielkiego Polaka. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych:

 

I kategoria – uczniowie szkół podstawowych

II kategoria – uczniowie szkół gimnazjalnych

III kategoria – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

 

    Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na podany adres wierszy nawiązujących do podanej tematyki. Należy je podpisać godłem. Powinno znajdować się ono również w osobnej, zaklejonej kopercie, zawierającej imię, nazwisko autora i jego opiekuna oraz adres szkoły.

Prace konkursowe wraz z dołączoną kopertą należy przesłać do dnia 10.04.2015 roku na adres :

GIMNAZJUM im. ks. S. Konarskiego

ul. Węgierska 6

33-330 Grybów

z dopiskiem na kopercie: KONKURS  POETYCKI.

 

Recytowane utwory oceni i nagrodzi komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Pana mgr Marcelego Stanisza –  dnia: 17.04.2015 r. o godz. 11.00  w Miejskiej Bibliotece Publicznej,  ul. Rynek 12,  33-330 Grybów.

UWAGA!

Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenie się do mgr Anny Igielskiej-Demaj lub mgr Lucyny Skraby lub mgr Beaty Gryzło

do 31. marca 2015 r.

Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica w Grybowie

ul. Armii Krajowej 19
33-330 Grybów

woj. małopolskie

Copyright © Zespół Szkół Zawodowych 2010-2014.
Wszelkie prawa zastrzeżone.


Administracja: mgr Teresa Lichoń - kontakt