sierpień 2019
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

KOLEJNY SUKCES EKONOMISTÓW

  II  i IV miejsce  w Stowarzyszeniu Księgowych w Krakowie

 22 edycja „Konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych” organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Odział Okręgowy w Krakowie przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie kolejny raz zakończyła się dla naszej szkoły sukcesem.

Paulina Migacz - II miejsce
Filip Durlak - IV miejsce

 Wszystko zaczęło się 13.12.2018r. gdy do I etapu konkursu przystąpiło 13 ekonomistów z klasy trzeciej i czwartej. Na tym etapie uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań dotyczących zagadnień z ustawy o rachunkowości (u.o.r), oraz zmagali się z czterema zadaniami praktycznymi obejmującymi prowadzenie pełnej księgowości w jednostkach gospodarczych. Po tym etapie trzech uczniów z najlepszymi wynikami zostało zakwalifikowanych do II etapu: – Paulina Migacz, Paulina Teper, Filip Durlak,  uczniowie klasy czwartej w zawodzie technik ekonomista.

Dnia 05 lutego 2019r. w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Krakowie spotkały się najlepsze „trójki” z małopolskich szkół. W tym roku było 75 uczestników. Po zmaganiach testowych 7 uczniów z najwyższymi wynikami zostało  zakwalifikowanych do drugiej – ustnej części konkursu.  Wśród nich Paulina Migacz i Filip Durlak  ex aequo na miejscu IV. Niewiele zabrakło aby do finałowej szóstki dołączyła również Paulina Teper.

W etapie ustnym Paulina ujęła swoją odpowiedzią komisję, odpowiadając pewnie i precyzyjnie na pytania dotyczące zagadnień związanych z rozrachunkami. Dzięki temu  przesunęła się na II miejsce.  

            W drużynowej punktacji uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w Małopolsce,  wśród 25 szkół biorących udział w konkursie.

   

       Szczere gratulacje dla Pauliny i Pauliny i FilipaUśmiech Dziękuję Wam za solidną współpracę i zaangażowanie, za poświęcony czas i serce które wkładacie w to co robicie.  

       Pragnę również podziękować Gabrieli Rzemińskiej, naszej absolwentce która jako finalistka z  ubiegłego roku była członkiem komisji konkursowej.

 

mgr inż. Justyna Serafin

 

Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica w Grybowie

ul. Armii Krajowej 19
33-330 Grybów

woj. małopolskie

Copyright © Zespół Szkół Zawodowych 2010-2014.
Wszelkie prawa zastrzeżone.


Administracja: mgr Teresa Lichoń - kontakt