sierpień 2019
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

KOLĘDUJMY, bo już czas

      W radosnym i nastrojowym  dniu  przedświątecznym  / 21 grudnia 2018 roku / w hali sportowej miał miejsce uroczysty apel . Uczniów , nauczycieli i pracowników  szkoły powitał dyrektor  Zespołu  mgr inż. Lesław Tarasek. Przypomniał on kilka faktów związanych z organizacją roku szkolnego 2018/2019 oraz złożył zebranym  serdeczne życzenia zdrowych , spokojnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie i szczęścia w Nowym Roku.

Następnie głos zabrała przewodnicząca  Samorządu Uczniowskiego Karolina Gruca , która również przekazała życzenia nauczycielom oraz koleżankom i kolegom .

 

 
 

 

Później młodzież  z klasy I TŻK przedstawiła program świąteczny pt ,, Anioł pasterzom mówił ”, przygotowany wraz z opiekunką mgr Małgorzatą  Bernasiewicz- Święs. Na      program złożyła się krótka historia kolędy , wskazano jej cechy i przyczyny ogromnej popularności . Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd ją tworzą. Wielu kolędom użyczały melodii oberki, krakowiaki , hajduki , a również tradycyjne melodie góralskie czy zbójnickie.

Żeński zespół  muzyczny w składzie :

Łucja Tarasek , Karolina Niepsuj , Agata Krok , Katarzyna Zielińska  w swoim koncercie przypomniał najbardziej znane  kolędy : ,, Anioł pasterzom mówił ”, ,, Gdy śliczna panna ”, ,, Jezusa Narodzonego ,

,, Cicha noc ”, Pójdźmy wszyscy do stajenki .”Pastorałki nie mają charakteru modlitewnego, ale ich treścią jest narodzenie Chrystusa i motywy świąteczne. Dziewczyny zaśpiewały pastorałki  : ,, Gdy gore gwiazda ”,  ,,Mario czy już wiesz ”, ,, Przekażmy sobie znak pokoju ”, ,,Kolęda dla nieobecnych ”.Widowisko świąteczne zakończyły  wiersze ks. Jana Twardowskiego i staropolskie życzenia  złożone przez młodzież.

Duże zainteresowanie  uczniów wzbudziły postacie  Świętej Rodziny : Najświętszej Marii Panny , św. Józefa i Dzieciątka , ubrane w tradycyjne stroje biblijne.

W programie świątecznym udział wzięli uczniowie :Karolina Kalamaszek , Klaudia Nowak , Konrad Święs , Karolina Sekuła , Natalia  Kaczmarczyk , Bartłomiej  Migacz , Agata  Lichoń .

Obsługę techniczną sprzętu grającego zapewnili  uczniowie klasy II TS : Mateusz  Gomulak  i Florian  Motyka.

Scenariusz słowno – muzyczny wprowadził zebranych  w nastrój świąt , szczególnie kochanych przez Polaków , bo kościelnych i rodzinnych zarazem . Występ uczniów został doceniony i nagrodzony brawami .

 mgr Małgorzata Bernasiewicz-Święs

Nowa warstwa...
Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica w Grybowie

ul. Armii Krajowej 19
33-330 Grybów

woj. małopolskie

Copyright © Zespół Szkół Zawodowych 2010-2014.
Wszelkie prawa zastrzeżone.


Administracja: mgr Teresa Lichoń - kontakt