lipiec 2018
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Gościmy

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

PROJEKT ”Around the Word in 80 days”

    To był pierwszy nasz projekt na platformie eTwinning. Do uczestnictwa w tym projekcie zaprosiła nas Ruslana Horbatiuk, nauczycielka języka angielskiego ze szkoły z Slavyta z Ukrainy. W „eTwinningowej” podróży dookoła świata uczestniczyło 12 szkół z różnych krajów. Uczestnicy mieli za zadanie pochwalić się wyjątkowymi miejscami we własnym kraju, czyli przedstawić cuda natury.

O najpiękniejszych miejscach w Polsce opowiadały  uczennice z klasy IV TŻ: Natalia Gruca i Anna Gruca. To dzięki tym dziewczynom uczniowie z krajów partnerskich mogli poznać takie atrakcyjne dla turystów miejsca w Polsce jak:  Bieszczady, Tatry (Giewont, Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, Dolina Kościeliska), Pieniny ( Trzy Korony, spływ Dunajcem), Mazury, Hel, Park Białowieski, Ojcowski Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy.  

Wszyscy uczestnicy opisali wiele urokliwych miejsc, ale najbardziej zachwyciła nas Ukraina i Serbia. Do uczniów z Ukrainy, Serbii i Słowacji wysłałyśmy pocztówki z polskimi krajobrazami, które z wykorzystaniem Photoshopa zaprojektowała mgr Teresa Lichoń.

 

 

 

Z tych krajów otrzymaliśmy również pocztówki z pozdrowieniami.

 

Link do prezentacji: www.kizoa.com/slideshow-maker/d107451496kP441702580o1/around-the-world-in-80-days

                                   

 Prezentacja: ” Almost all about our school, Grybów and the surrounding area”.

Rozpoczynając współpracę z innymi krajami uczestnicy przedstawiają swoją szkołę, miejscowość, region czy kraj. W tym celu uczennice klasy IITSE: Dorota Burkot, Paulina Teper, Iwona Olszak, przygotowały  prezentację multimedialną, w której opisujemy naszą szkołę, Grybów i okolice.   

Link do prezentacji:  https://prezi.com/jxbqlgpcxdlq/a-view-of-grybow/

W maju klasa I TŻK rozpoczęła  współpracy ze szkołą zawodową z Francji i Hiszpanii. Celem projektu  jest napisanie książki kucharskiej pt. „Our multicultural cookbook”, w której zamieścimy przepisy  na potrawy polskie, francuskie i hiszpańskie. Projekt będziemy kontynuować po wakacjach w ciągu w roku szkolnynego 2017/2018.

                                                                                                                 Wiktoria Mól

Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica w Grybowie

ul. Armii Krajowej 19
33-330 Grybów

woj. małopolskie

Copyright © Zespół Szkół Zawodowych 2010-2014.
Wszelkie prawa zastrzeżone.


Administracja: mgr Teresa Lichoń - kontakt