listopad 2020
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Wśród nocnej ciszy

      18 grudnia 2019 roku , w radosnym i nastrojowym dniu przedświątecznym , w hali sportowej miał miejsce uroczysty apel. Uczniów , nauczycieli i pracowników szkoły powitał dyrektor Zespołu mgr inż. Lesław Tarasek. Przypomniał on kilka faktów związanych z organizacją roku szkolnego 2019/2020 oraz złożył zebranym życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Gruca , która również przekazała życzenia nauczycielom oraz koleżankom i kolegom.

 

 
 

 Później młodzież z klasy I TŻ g przedstawiła program świąteczny pt . ,, Wśród nocnej ciszy ”, przygotowany wraz z wychowawczynią mgr Małgorzatą Bernasiewicz – Święs . Na program złożyła się krótka prezentacja tradycji i obyczajów świątecznych , czytanie fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim , zaduma nad Ewangelią Pokoju oraz życzenia świąteczne.

Zespół muzyczny w składzie :

Agata Krok i Karolina Niepsuj z klasy II TŻ , w swoim koncercie przypomniał najbardziej znane kolędy : ,, Anioł pasterzom mówił ”, ,, Wśród nocnej ciszy ”, ,, Gdy się Chrystus rodzi ”,

,, Gdy śliczna panna ”, ,, Jezusa narodzonego ”, ,, Cicha noc ”. Dziewczyny zaśpiewały także pastorałki ,, Przekażmy sobie znak pokoju ”, ,, Wy jesteście na ziemi światłem Mym ”oraz ,, Kolęda dla nieobecnych ”.

Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły postacie Świętej Rodziny : Maryja , Józef i Dzieciątko , ubrane w tradycyjne stroje biblijne.

Scenariusz słowno - muzyczny wprowadził zebranych w atmosferę świąt , pełnych pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Występ uczniów został doceniony i nagrodzony brawami.

 

mgr Małgorzata Bernasiewicz - Święs

Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica w Grybowie

ul. Armii Krajowej 19
33-330 Grybów

woj. małopolskie

Copyright © Zespół Szkół Zawodowych 2010-2014.
Wszelkie prawa zastrzeżone.


Administracja: mgr Teresa Lichoń - kontakt