styczeń 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Obchody Święta Patrona Szkoły

          Święto Patrona Szkoły, Stanisława Staszica obchodziliśmy uroczyście 25 października 2019. Świętowanie rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej wraz z pocztem sztandarowym, dyrekcją , nauczycielami, uczniami i rodzicami. Po mszy świętej udaliśmy się do szkoły, najpierw odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych technikum i szkoły branżowej.

 

  

 

  

 Następnie pan dyrektor mgr inż. Lesław Tarasek w swoim przemówieniu zachęcał wszystkich uczniów do naśladowania patrona , doskonalenia się i rozwijania talentów. Również przewodnicząca samorządu uczniowskiego, Anna Gruca skierowała swoje przemówienie do koleżanek i kolegów z klas pierwszych , życząc im samych radosnych chwil w murach naszej szkoły .

Po części oficjalnej Szkolny Klub Staszicowski pod opieką mgr Beaty Gryzło i mgr Katarzyny Kaflińskiej zaprezentował program artystyczny pod hasłem „ Praca i pasje Stanisława Staszica” . Specjalne wydanie wiadomości prowadziła nasza uczennica - Karina Paciorek(IVTSE) jako „ prezenterka Radia Grybów”. Informowała ona rzetelnej pracy uczniów, którzy podążając za Staszicem zgłębiają tajniki wiedzy , czego wyrazem są liczne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach. Wspomniała także o artystycznych uzdolnieniach naszych uczniów. Wiadomości na temat Staszica relacjonował Kacper Radzik z klasy IIITŻK „prezenter z Piły” , a damy z pałacu Zamoyskiego Karolina Smoleń i Klaudia Radziak (IIITE) prowadziły barwną rozmowę na temat jego pracy i pasji. Na pewno wielu wzruszyło się ,słuchając piosenek w wykonaniu Agaty Krok (IITŻK) , Karoliny Niepsuj(IITŻK), Natalii Romanek (IIITE). Uczniowie z klasy IV TŻK wykazali się tanecznymi umiejętnościami , zatańczyli walca wiedeńskiego, taniec dworski, oraz góralski. Na koniec programu artystycznego w radosny nastrój wprowadziła nas góralska piosenka „Karczmareczka”.

  

 Podczas akademii ogłoszono wyniki konkursu artystycznego pt. „Pasje Stanisława Staszica”

I miejsce zajęła Karina Paciorek, II Agnieszka Ptaszkowska i III Jan Romanek i Nadia Skwarczowska.

Opiekunki Szkolnego Klubu Staszicowskiego

mgr Beata Gryzło i mgr Katarzyna Kaflińska.

Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica w Grybowie

ul. Armii Krajowej 19
33-330 Grybów

woj. małopolskie

Copyright © Zespół Szkół Zawodowych 2010-2014.
Wszelkie prawa zastrzeżone.


Administracja: mgr Teresa Lichoń - kontakt