maj 2020
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 1 użytkownik.

SZKOŁA KAŻDEMU OTWARTA

         Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie to jedna z największych szkół ponadgimnazjalnych  w Powiecie Nowosądeckim. Szkoła ze 129-letnią tradycją cieszy się dużym uznaniem w środowisku lokalnym. Obecnie szkoła liczy 330 uczniów. Szkoła posiada szeroki profil kształcenia dostosowany do trendów na rynku pracy .

Daje uczniom szansę zdobycia ciekawego zawodu oraz możliwość wszechstronnego rozwoju intelektualnego. Dysponuje nowoczesnymi pracowniami specjalistycznym, warsztatami szkolnymi , biblioteką oraz pełnowymiarową halą sportową . Do kalendarza imprez szkolnych na stałe wpisane zostały Dni Otwarte Szkoły. Ich celem jest przede wszystkim popularyzacja szkoły , zwłaszcza wśród młodzieży trzecich klas gimnazjum i ósmej klasy szkoły podstawowej. W tym roku Dni Otwarte odbyły się 24-25 kwietnia  pod hasłem „ My uczymy zawodu ”. Szkołę odwiedziły grupy uczniów z Białej Niżnej, Szalowej , Stróż, Wyskitnej, Banicy, Kąclowej, Florynki, Starej Wsi, Wawrzki, Grybowa , Białej Wyżnej , Siołkowej i  Ropy. Gości powitała Dyrekcja Zespołu oraz Samorząd Uczniowski. Następnie rozpoczęła się prezentacja multimedialna oferty edukacyjnej na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum. Szczególnie zwrócono uwagę na nowe kierunki kształcenia: technikum rachunkowości, logistyki , technologii drewna, cukiernik. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie zwiedzili nowoczesne pracownie zajęć praktycznych , które znajdują się na terenie szkoły.  Na stolarni pokazano wykonanie półki na obuwie, formatowanie i obcinanie płyty , oklejanie wąskich krawędzi , malowanie lakierami. Na spawalni , gdzie odbywa się montaż i demontaż konstrukcji stalowych , uczniowie szkoły prezentowali zwiedzającym cięcie plazmowe sprężonym powietrzem , spawanie w osłonie dwutlenku węgla metodą Mag 135 oraz cięcie metalu piłą taśmową .Młodzież zwiedziła  także pracownię diagnostyki pojazdów samochodowych ,zobaczyła sprzęt do naprawy i diagnozowania samochodów. Kolejnym przystankiem była nowoczesna pracownia obrabiarek . Tu uczniowie zapoznali się z obsługą i działaniem tokarek, frezarek, szlifierek, strugarek, wiertarek. Najbardziej podobała się sala obsługi konsumenta , w której kelnerzy uczą się zawodu. Zachwycała nie tylko wiosenna dekoracja stołu ,ale także zastawa z białej porcelany . W otwartej niedawno pracowni gastronomicznej uczniowie zobaczyli kuchenny sprzęt profesjonalny ,, z najwyższej półki ”oraz stanowiska do przygotowania potraw. Rozpoznali swoich starszych kolegów w strojach służbowych podczas zajęć praktycznych . Degustowali ciepłe ciasteczka prosto z piekarnika. Kolejnym przystankiem ,, podróży ”uczniów po szkole była biblioteka. Posiada ona bogaty księgozbiór , przygotowuje młodzież do powiatowych konkursów artystycznych. Odwiedzający naszą szkołę uczniowie obejrzeli dwie wystawy : ,, Droga do Niepodległej ”oraz ,, Rok 2019 – rokiem Gustawa Herlinga Grudzińskiego ”.

                      Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych prezentują wiedzę i umiejętności w konkursach , zawodach sportowych i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim i centralnym  / IV miejsce w kraju w olimpiadzie ,, Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych ”, I i II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ,, Sprawny w zawodzie – stolarz” /. Szkoła realizuje projekty unijne. W ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej współpracuje z najważniejszymi uczelniami wyższymi Krakowa w czterech obszarach edukacyjnych . W szkole działa Klub Wolontariatu , Klub Honorowego Dawcy Krwi oraz Sekcja Strzelecka.

                Dni Otwarte dostarczyły rzetelnej wiedzy o szkole , niezdecydowanych  zachęciły do wstąpienia w szeregi jej uczniów , przyczyniły się do promocji szkoły w środowisku lokalnym. Dni Otwarte pokazały , że warto uczyć się w naszej szkole , bo uzyskana wiedza ogólna i umiejętności zawodowe pozwolą nie tylko podjąć pracę, ale również z powodzeniem kontynuować kształcenie na uczelniach wyższych.

                                          mgr Małgorzata  Bernasiewicz - Święs

 

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica w Grybowie

ul. Armii Krajowej 19
33-330 Grybów

woj. małopolskie

Copyright © Zespół Szkół Zawodowych 2010-2014.
Wszelkie prawa zastrzeżone.


Administracja: mgr Teresa Lichoń - kontakt