październik 2019
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 1 użytkownik.

Konrad Matuła laureatem powiatowych eliminacji 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

        Dnia 13 marca 2019 roku w Dworze Morawskich w Marcinkowicach przy Zespole Szkół im. Władysława Orkana odbyły się  powiatowe eliminacje 64.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, do których zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: Konrad Matuła II TŻK, Klaudia Cinal III TŻK, Klaudia Radziak II TE.

   

Przygotowali oni ciekawy a zarazem trudny repertuar poetycki i prozatorski: „Redutę Ordona”, „ Odę do młodości” Adama Mickiewicza, „Urszulę Kochanowską” Bolesława Leśmiana, fragmenty: „Pamiętnika z powstania warszawskiego”, „Lalki”, „Ludzi bezdomnych”. Rywalizowali z 19 uczestnikami konkursu ze szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych : z Łącka, Starego Sącza, Krynicy- Zdroju, Marcinkowic, Królowej Górnej, Lipnicy Wielkiej.

Jury w składzie: pani Marzena Pikuła, pani Katarzyna Pater, pani Alicja Wąsowicz i ksiądz Sebastian Musiał przyznało uczniowi naszej szkoły Konradowi Matule II miejsce za pełną wyrazu recytację „Reduty Ordona”. Zakwalifikował się on do eliminacji rejonowych, które odbędą się w MCK Sokół w Nowym Sączu.

Konkurs przebiegał w poetyckiej atmosferze w zabytkowych murach i dekoracjach autorstwa ks. dr Sebastiana Musiała. Myślą przewodnią konkursu były słowa Zbigniewa Herberta „Tej garstce, która nas słucha , należy się piękno”.

Uczniów do konkursu przygotowały mgr Anna Igielska- Demaj i mgr Beata Gryzło.

Uczestnikom konkursu dziękujemy za odwagę i niezwykłą recytację, a Konradowi Matule życzymy powodzenia na rejonowych eliminacjach w Nowym Sączu.

                                                                                   mgr Beata Gryzło

 

Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica w Grybowie

ul. Armii Krajowej 19
33-330 Grybów

woj. małopolskie

Copyright © Zespół Szkół Zawodowych 2010-2014.
Wszelkie prawa zastrzeżone.


Administracja: mgr Teresa Lichoń - kontakt